FSB spordimessi külastus (07.11.-10.11.2017)

Pärast eelmist spordimessi külastust seadsime endale suuri eesmärke ... Tänavu oli seetõttu eriti meeldiv oma koostööpartneritega kohtuda. Vastuvõtud olid soojad ning motiveerivad. Rääkisime senisest koostööst ja arutasime tulevikuplaane. Hea meel on tõdeda, et oleme liikunud õiges suunas ja teinud partnerite valikul ainuõigeid otsuseid. Ees ootavad põnevad ning töised ajad.

Read More
Mario LuikComment
Esimene Eesti tennisetreenerite Schöpp ProBounce tennisevaiba kogemus

Märtsi alguses käisime Saksamaal esmakordselt tutvumas Schöpp ProBounce (ITF 3 - medium) tenniseväljaku vaipkattega ning külastasime meie pikaajalise koostööpartneri Schöpp tootmistehast Remscheild`is. Koos Tartu tennisetreenerite Martin Karise (MK Tenniseklubi) ja Taavi Treieriga saime mängida tennist kõvakattele sarnaste mänguomadustega tennisevaibal ning näha lähemalt tennisevaipade tootmistehnoloogiat.

Read More
Mario Luik
Padel - kas uus trend Eesti spordimaastikul?

Padel on spordiala, mida mängiti esmakordselt 1969. aastal Acapulcos, Mehhikos. Tegemist on hetkel maailmas järjest kiiremini kasvava populaarsusega reketispordiga, mis on peamiselt levinud sooja kliimaga regioonides - näiteks Lõuna-Ameerikas (Argentiina, Brasiilia) ja Lääne-Euroopas (Hispaania, Portugal). Spordisõprade rõõmuks on padel levimas edasi ka Põhja-Euroopa riikidesse. 2017. aasta sügisest saab padelit Eestis sisetingimustes mängida Rocca al Mare Tennisekeskuses. 

Read More
Mario Luik
Meie väljavaated ja eesmärgid 2017. aastaks

Aastanumbri vahetumine annab hea võimaluse ühed tegevused lõppenuks lugeda ning uusi eesmärke seada. 2016ndal suutsime oma sihid saavutada, kuigi jäime töömahult eelnenud aastale veidi siiski alla. Tänavusele aastale vaatame vastu väga ootusrikkalt. Oleme teinud kõik endast sõltuva, et see kujuneks meie senise tegevuse kõige edukamaks perioodiks. Täname siinkohal kõiki meie kliente ja koostööpartnereid pikaajalise koostöö ning usalduse eest. 

Read More
Mario Luik
Jõulinnakud - välitreeninguks mitmekülgsete võimalustega vastupidav lahendus

Viimastel aastatel on tuntust kogunud oma keharaskusega treening (ingl. k. calisthenics). Nii noored, vanad, tüdrukud, poisid, naised kui ka mehed on avastanud võimaluse lihtsates ja kohati askeetlikes tingimustes oma füüsilise vormi arendamiseks. Suuresti toimub treening välitingimustes kasutades selleks peamiselt lõuatõmbetorusid ja rööbaspuid või siis ka treppe, seinu jne. Antud trend ei ole ka Eestist mööda läinud. Innukaid treenijaid ja treeninggruppe leiab nii spordiklubidest- ja saalidest, metsadetukkadest, randadest kui ka terviseradade äärest. Neid võib näha tegemas kätekõverdusi, kükke või muid harjutusi kasutades selleks üksnes oma keha raskust. Milline on välitingimustes jõutreeninguga tegelemiseks sobiv lahendus?

Read More
Mario Luik
Uue välispordiväljaku ehitamine - millele tähelepanu pöörata?

Uue välispordiväljaku rajamise ideed analüüsides on tavaliselt peamiseks küsimus - kui palju see kõik maksma võib minna? Tulenevalt laiast valikust erinevate toodete vahel võib projekti eelarve märkimisväärselt varieeruda. Piiratud ressursside tingimustes soovitakse saada igas mõttes võimalikult kvaliteetne lahendus, kuid seda minimaalsete kulutustega.

Read More
Mario Luik
Spordiväljaku rajamine plastikkattega - mida vaja teada?

Plastikkatte puhul on tegemist lahendusega, mis võimaldab luua sportlastele turvalisi ja haldajale vastupidavaid minimaalse hooldusvajadusega spordiväljakuid. Selle paigaldamine on lihtne ning võimaldab luua väga eristuvate värvikombinatsioonidega spordiväljakuid. Tulevalt plastikkate modulaarsusest saab seda panna ka tulu teenima läbi spordisündmuste korraldamiseks väljarentimise.

Read More
Mario Luik
Panustame Eesti spordi arengusse kvaliteetsete treeningkeskkondade rajamisega

Tervislike eluviisidega ja energiast pakatavad inimesed on iga ühiskonda edasi­viivaks jõuks. Ühelt poolt on selleks oluline teavitustöö spordi­ga tegelemise vaja­duse ja õigesti toitu­mise kohta. Teisalt soodustab inimeste (eelkõige laste) huvi sportimise vastu ja kehalise aktiivsuse kasvu ligi­pääsetav kvali­teetne sportimise keskkond koos kvalifit­seeri­tud spetsialistidega.

Read More
Mario Luik