Kihnu leht: tenniseväljaku kate on rekonstrueeritud

Selle aasta alguses sai Kihnu Vallavalitsus EAS-i „Regionaalsete investeeringutoetuste andmise programmist“ toetust Vanarahvamaja platsil asuva tenniseväljaku katte rekonstrueerimiseks.

Väljakule 2006. aastal paigaldatud kate oli osaliselt eemaldunud ning katkine. Koostöös Rein Arendus OÜ ja Spordiareenid OÜ-ga teostati Linakülas asuva spordiväljaku korrastamistööd. Algselt oli Kihnu Vallavalitsuse esindajatel mõttes renoveerida olemasolev kõvakate, kuid lõpuks jõuti algse plaaniga
hoopis teistsuguse ja põnevama tulemuseni.

Tenniseväljaku kõvakate puhastati, tasandati osaliselt spetsiaalse tasandusseguga ning sellele paigaldati portatiivne ja modulaarne spordiväljaku plastikkate Sport Court PowerGame. Tegemist on sportlasesõbraliku, vastupidava ja sisuliselt hooldusvaba lahendusega, mis võimaldas olemasoleva spordiväljaku paari päevaga värskendada. Renoveerimistöö teostamisega loodi spordiväljakul võimalused ka võrkpalli harrastamiseks. Sport Court (USA) on plastikkatete tootmises ülemaailmselt tunnustatud pikaajalise kogemusega tegija.

Spordiareenid on juba kümme aastat Sport Court`i toodete ametlik esindaja ja väljakute paigaldaja Eestis. Kihnu paigaldatud kattelahendusega sarnaseid väljakuid leiab teiste kõrval näiteks Kääriku Spordikeskuses, Tartu Tamme Staadionil ja Tallinnas Snelli Staadionil. Sport Court PowerGame on ainus plastikkate, millele on omistatud korraga viie rahvusvahelise spordialaliidu sertifikaat – ITF (tennis), FIVB (võrkpall), FIBA (korvpall), BWF (sulgpall) ja IHF (käsipall). Uus väljak saab nimetatud „Sport Court PowerGame spordiväljak“.

Töö teostajad ja Kihnu Vallavalitsus loodavad, et värskenduskuuri saanud väljak pakub rõõmu nii noortele kui ka vanematele spordisõpradele pikkadeks aastateks. Loodame, et kevadel lähevad ilmad kiiresti soojaks ja tennise ning võrkpalli sõbrad saavad hakata väljakut kasutama.

Mario Luik | Spordiareenid OÜ
Mari Mets | Kihnu vallavalitsuse arendusnõunik

Allikas: Kihnu leht oktoober 2016

Mario Luik