Jõulinnakud - välitreeninguks mitmekülgsete võimalustega vastupidav lahendus

Viimastel aastatel on tuntust kogunud oma keharaskusega treening (ingl. k. calisthenics). Nii noored, vanad, tüdrukud, poisid, naised kui ka mehed on avastanud võimaluse lihtsates ja kohati askeetlikes tingimustes oma füüsilise vormi arendamiseks. Suuresti toimub treening välitingimustes kasutades selleks peamiselt lõuatõmbetorusid ja rööbaspuid või siis ka treppe, seinu jne. Antud trend ei ole ka Eestist mööda läinud. Innukaid treenijaid ja treeninggruppe leiab nii spordiklubidest- ja saalidest, metsadetukkadest, randadest kui ka terviseradade äärest. Neid võib näha tegemas kätekõverdusi, kükke või muid harjutusi kasutades selleks üksnes oma keha raskust. Milline on välitingimustes jõutreeninguga tegelemiseks sobiv lahendus?

Välitreeningparkide rajamiseks pakutakse tooteid väga erinevatest materjalidest (puit, metall, plastid jne). Seejuures erineva kuju ja mõõtude, erinevate värvilahenduste, erinevate harjutusvõimaluste (sh funktsionaalsuste) ja ka erinevate paigaldustehnikatega. Omame vastava treeningu pikaajalist kogemust nii ise treenides kui ka teiste sportlastega suheldes. Seeläbi oleme õppinud tundma eeldusi ning tingimusi, millele üks hea välitreeningpark peab vastama:

 • vastupidav intensiivsele kasutamisele
 • minimaalse hooldusvajadusega
 • disainilt sobiv võimalikult paljude erinevate lihasgruppide treenimiseks
 • materjali ja värvilahenduse poolest keskkonda sobituv
 • paigas hinna ja kvaliteedi suhe toote kasutusiga silmas pidades

Pakume koostöös SS Jõulinnakud tiimiga Eestis välja töötatud ja toodetud jõulinnakute terviklahendusi, mis vastavaid just eeltoodud kriteeriumitele.

Pirita Terviseraja jõulinnak - 2016

sihtgrupp

Igas vanuses ja eas kehaliselt aktiivsed inimesed, tervisesportlased ning jõutreeningu harrastajad.

Treeningu vorm

Oma keharaskusega treening.

VASTUPIDAVUS

 • lintvundament on kõige tugevam ja kindlam kinnitusviis jõulinnaku rajamiseks – kõik treeningelemendid on omavahel vundamenti pidi ühenduses ja seda läbivalt võrdse suurusega rajatud lintvundamendis (konkureerivad lahendused paigaldatakse tavapäraselt aukudusse valatud betooni, mis on küll odavam lahendus, kuid ei ole lähtuvalt teostusviisist kunagi täpselt samasugune töö ning lisaks puudub sellel täiendav tugevus, mis lintvundamendi puhul tuleneb selle tervikuks seotusest).
 • jõulinnaku treeningelementide konstruktsioonid on valmistatud 100mm x 100mm tsingitud ja pulbervärvitud 5mm paksusest metallist (võrreldes puitlahendustega on see kordades vastupidavam).
 • treeningelementide konstruktsiooni posti väljavahetamine saab vajadusel toimuda väga lihtsalt, kuna postid ei ole valatud betooni, vaid kiilankru poltidega kinnitatud vundamendi peale.
 • torude kinnitussüsteem ei kulu seda kokku-lahti keeramisel (kui peaks tekkima vajadus toru välja vahetada) ning on tugevalt paika fikseeritud (puubub nö klamber, mida samuti kasutatakse, kuid see kulub kiiresti ja võib aja jooksul oma tugevuse kaotada).
 • jõulinnaku treeningelementidel puuduvad nö liigutatavad osad, mis vajavad aja jooksul hooldamist ning on konkureerivate lahenduste puhul tavapäraselt probleemseks – need lähevad kiiresti katki ning ka nende kasutajaskond on pigem väike tulenevalt „keskmise“ inimese kehamõõtude järgi tehtud toodetest.

DISAIN

 • kogu jõulinnaku kontseptsioon on välja töötatud Eestis oma keharaskusega treeningut harrastava meeskonna poolt.
 • erinevaid treeningelemente on rohkem kui 20, mille baasil saab kokku panna just oma vajadustele (suurus ja treeningu spetsiifika) vastava jõulinnaku.
 • lahendus lähtub 100% oma keharaskusega treeningu spetsiifikast, et tagada treenijale efektiivne, mitmekülgne ja meeldiv treeningkogemus.
 • jõulinnaku treeningelemendid sobivad  ümbritsevasse miljöösse tulenevalt puhtast disainist, mistõttu ei teki nö „palju rauda“ efekti.
 • aluspinnaseks soovitame murupinnast või siis kasutada kummipuruplaate.

värvilahendus

Jõulinnaku treeningelemendid (nende torud ja postid) saab rajada RAL-koodi alusel täpselt tellija soovi järgi (nt ümbruskonnas domineerivate värvide või siis kooli, ettevõtte või organisatsiooni CVI`s paika pandud värvide järgi).

Voka jõulinnak - 2016

sertifikaat

Jõulinnak vastab standardile EN 16630:2015 („Permanently installed outdoor fitness equipment – Safety requirements and test methods“).

Tarne- ja paigaldusaeg

Alates tellimuse kinnitamise hetkest kuni jõulinnaku püstipanekuni kulub ca 4-6 nädalat sõltuvalt lahenduse suurusest ja keerukusest.

Töötame jooksvalt selle nimel, et jõulinnaku kontseptsiooni täiustada. Lisaks terviklahendusele pakume ka näidistreeningu läbiviimist treeningelementide kasutamise tutvustamiseks. Lisaküsimuste korral või hinnapakkumise küsimiseks võta julgelt ühendust!

Mario Luik | Partner

Mario Luik