Padel - kas uus trend Eesti spordimaastikul?

Padel on spordiala, mida mängiti esmakordselt 1969. aastal Acapulcos, Mehhikos. Tegemist on hetkel maailmas järjest kiiremini kasvava populaarsusega reketispordiga, mis on peamiselt levinud sooja kliimaga regioonides - näiteks Lõuna-Ameerikas (Argentiina, Brasiilia) ja Lääne-Euroopas (Hispaania, Portugal). Spordisõprade rõõmuks on padel levimas edasi ka Põhja-Euroopa riikidesse. 2017. aasta sügisest saab padelit Eestis sisetingimustes mängida Rocca al Mare Tennisekeskuses. 

Olemuselt on padel segu tennisest ja squashist. Mängitakse kaks kahe vastu üle võrgu 10m x 20m suurusel klaasist ja võrkaiast seintega väljakul. Mängimiseks kasutatakse spetsiaalseid reketeid - paddle. Lubatud on palli mängimine seina põrkest.

Tegemist ei ole pelgalt harrastusspordiga, vaid rahvusvaheliselt professionaalsel tasemel mängitava spordialaga. Padeli mängijate arvuks hinnatakse rohkem kui 10 miljonit. Kõige tunnustatum padel turniir on World Padel Tour (WPT), mis sai alguse Hispaaniast ning on nüüdseks levinud üle maailma (nt Argentiina, Dubai). Teine rahvusvaheliselt tuntud võistlussari on Padel Pro Tour (PPT). Rahvusvaheline Padeli Assotsiatsioon koondab enda alla riikides tegutsevad spordialaliidud (nt Soomes Finnish Padel Federation).

World Padel Tour 2015

Teeme padel väljakute rajamiseks Eestisse koostööd Hispaania spordinventari tootja ja spordiväljakute ehitajaga Euronix. Nende padel väljakuid on nii sise- kui välitingimustesse püstitatud näiteks Soomes. Koostööpartneri valik on tehtud põhjaliku taustauuringu tulemusena, kuna teame, millistele nõudmistele peavad padel väljakud vastama nii konstruktsiooni kui ka kasutatud materjalide osas. Oleme tänaseks Euronix`iga väga aktiivselt suhelnud ja veendunud nende poolt pakutavas kvaliteedis.

Europad - Euronix - 2015

Turuolukorra selgitamiseks rõhutame, et padeli populaarsuse kasvades on tekkinud juurde palju tootjaid, kes üritavad sellest kiirelt oma osa saada. Seda eelkõige "odavaid" lahendusi pakkudes, mistõttu soovitame põhjalikult uurida pakkujate tausta enne kui alustada koostööd väljakute rajamiseks.

Spordiareenid pakub padel väljakute rajamiseks nelja erinevat Euronix`i padel väljaku lahendust:

World Padel Tour - 2016

Esimesed padel siseväljakud kerkivad Eestis 2017. aasta suvel Rocca al Mare Tennisekeskuses. Sügisel avatav padel hall saab olema teerajaja padeli levikule Eestis!

Olulisemad viited:

Mario Luik | Partner

Mario Luik